ÚVOD   |  Věrnostní program   |  Kamenná prodejna   |  Reklamace   |  Kontakty   |  Průvodce k e-cigaretám   |  Vaping Blog

Jak snadno vybrat clearomizer?

1. Díl seriálu: Jak postupovat při výběru elektronické cigarety
3. Díl seriálu: Jak vybrat baterii do elektronické cigarety
4. Díl seriálu: Jak vybrat náplň do elektronické cigarety

1_clearomizeryV 1. dílu seriálu Jak vybrat elektronickou cigaretu jsme si řekli z čeho se elektronická cigareta skládá, velmi krátce přiblížili pojmy jako clearomizer, baterie do elektronické cigarety. Dnes si podrobněji popíšeme, jak vybrat clearomizer.

ClearomizEr určuje chuť, kvalitu a množství produkované páry

Hlavní součásti elektronické cigarety, která určuje chuť, kvalitu a množství produkované páry je právě clearomizer. Můžete mít sebelepší baterii, ale když nebudete mít dost dobrý clearomizer, cigareta vám nikdy nebude produkovat dostatek kvalitní páry. Chuť a množství páry samozřejmě ovlivňuje i náplň do elektronické cigarety a baterie, ale k tomu se dostaneme. Dobrý clearomizer je zkrátka základ, bez kterého se neobjedete.

ClearomizEr se spodním žhavením je pro začátek správná volba

Začátečníkům doporučujeme v současné době nejosvědčenejší clearomizery , které pracují na principu tzv. spodního žhavení. Clearomizer by měl umožňovat výměnu žhavicí hlavy-spirálky (tato část se opotřebovává a je potřeba ji po čase měnit). Výdrž žhavicí shlavy je velice diskutovaným tématem. Žhavicí hlava zkrátka vydrží tak dlouho, jak intenzivně kouříte a jak se o ni staráte (lze provádět údržbu). Pokud však vydrží méně než týden, není něco v pořádku.

Výměnná žhavící hlava je úsporou peněz

Nyní už víme, že pro začátečníky jsou nejlepší clearomizery se spodním žhavením. Jsouspolehlivé, nenáročné na údržbu a většina z nich umožňuje výměnu žhavicí hlavy a tudíž, po opotřebení žhavicí hlavy, nemusíme utráce za celý nový clearomizer.

Objem clearomizEru není až tak rozhodující

Další věcí je objem clearomizeru neboli kolik pojme eliquidu, na jedno naplnění. Běžné clearomizery dokážou pojmout od 1,2 ml do cca 3,5 ml, některé i více. Každý, kdo chce s ekouřením začít, by měl pravděpodobně vědět, jak silným kuřákem je. Pokud jste slabý nebo průměrným kuřákem není problém zakoupit clearomizer s objememy od 1,2 ml výše. Pokud víte, že jste silný kuřák, doporučujeme zakoupit clearomizery s objemem od 2 ml výše. Jde v podstatě jen o to, že v nejhorším případě budete doplňovat eliquid častěji (několikrát za den). Větší objem clearomizeru sebou nese zpravidla větší rozměr clearomizeru a tím pádem i celé ecigarety.

Žádný z běžných materiálů není špatný, ale pyrex je jen jeden

Předposledním podstatným bodem při výběru clearomizeru je materiál, ze kterého je clearomizer vyroben. Většina clearomizerů je vyrobena z runých sliti plastů. U těchto clearomizerů to většinou výrobci ani prodejci neuvádějí. Netvrdíme, že jsou tyto clearomizery špatné, a to ani nejsou, ale v porovnání s pyrexovým sklem (laboratorní sklo, které neabsorbuje „pachuť” eliquidu), ze kterého jsou některé clearomizery vyrobeny je rozdíl velký. Pokud patříte mezi náročné a máte na to peníze, doporučujeme zakoupit clearomizery s pyrexovým sklem, které nezkreslují chuť páry.

Slušný clearomizEr lze koupit pod 100 Kč, pokud však chcete kvalitu připravte si minimálně 140 Kč

Poslední věcí, na kterou je potřeba brát ohled je cena. Zmiňovali jsme, že podezřele levné produkty nevěstí nic dobrého. Pokud chcete mermomocí ušetřit, lze zakoupit slušný clearomizer od nějakých 79 Kč (GS H2). Cleromizérem okolo 80 Kč nic nezkazíte. Pokud vám to však finanční situace umožňuje, doporučujeme zakoupit clearomizery značek Kangertech, Innokin, Aspire, Ismoka - Eleaf apod. Tyto clearomizery jsou vzaručeně kvalitní a dají se zakoupit zhruba od 139 Kč. Pokud peníze neřešíte vůbec, doporučujeme clearomizery s pyroxovým skledm, které se dají zakoupit cca od 220 Kč.

Kam dál?

Ve 3. dílu toho seriálu si vysvětlíme jak vybrat správnou baterii do elektronické cigarety.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.