ÚVOD   |  Věrnostní program   |  Kamenná prodejna   |  Reklamace   |  Kontakty   |  Průvodce k e-cigaretám   |  Vaping Blog

5 nejčastějších problémů začínajících ekuřáků a jejich řešení

5-nejcastejsich-problemu-zacinajicich-ekurakuVětšina začínajících e-kuřáků naráží při prvních krůčcích na podobné problémy. Proto jsme na základě našich dlouholetých zkušeností a vašich podnětů sestavili seznam těch nejčastějších. Ke každému z nich jsme připravili několik vysvětlení a rad, které by vám měly pomoci daný problém snadno vyřešit.

 

 

 

 

 

Problém Č.1 - E-cigareta nekouří

Nejčastějších problémem je případ, kdy elektronickou cigaretu naplníte e-liquidem, smontujete, ale po stisknutí žhavícího tlačítka se nic neděje. Vše děláte podle pokynů, ale elektronická cigareta přesto nefunguje. Příčin může být hned několik. Pojďme si je popsat, jednu po druhé.

NENÍ E-CIGARETA ZAMKNUTÁ?

Až překvapově častým jevem je, že začátečníci zapomenou ecigaretu odemknout. Většina e-cigaret disponuje funkcí 5 click protection, ochranu proti nechtěnému spuštění žhavení, v případě, že baterii nosíte například v kapse. Tato funkce je popsána v manuálu každé e-cigarety.

Řešením je baterii odemknout, a to 5-ti rychlými stisknutími žhavícího tlačítka. Celý proces musí trvat maximálně 2 sekundy, a proto se vám to nemusí podařit hned napoprvé.

NECHYBí e-cigaretě „šťáva”?

Další častou příčinou je, že elekronická cigareta není nabitá. Každá e-cigareta absolvuje dlouhou cestu od dodavatele a může proto dojít k jejímu vybití. Dodavatelé bohužel nejsou schpni garantovat, že všechny dodávané e-cigarety budou nabity.

Doporučujeme proto každou nově zakoupenou e-cigaretu, před prvním použitím, plně dobít. Jak poznat, že je elektronická cigareta plně nabitá, se dočtete v přiloženém manuálu každé ecigarety.

Špatný kontakt

Další možnou příčinou může být špatný kontakt (mezi baterií a clearomizérem). S tímto problémem se mohou setkat zejména uživatelé starších typů ecigaret (např. typu eGo).

Prvním a jednoznačně nejvýhodnějším řešením je zakoupit novou e-cigaretu, nejlépe typu ALL IN ONE. U těchto elektronických cigaret se výše zmíněný problém nevyskytuje, a proto se podobným problémům vyhnete i v budoucnu.

Druhým možným řešením je zkontrolovat řádné dotažení žhavící hlavy.

Posledním a nejsložitějším řešením je oprava kontaktu baterie. Při opravě můžete využít náš video návod. Opravu nedoporučujeme a proto zdůrazňujeme, že pokud se rozhodnete pro toto řešení, budete jej provádět na vlastní nebezpečí. Hlavní nevýhodou tohoto řešení totiž je, že může dojít k poškození baterie, nebo újmě na zdraví. Naví se vám tento problému bude s největší pravděpodobností znovu opakovat.  

VadnÁ E-CIGARETA, NEBO JEJÍ ČÁST

V případě, že ani jedna z předchozích rad nepovede k úspěšnému zprovoznění e-cigarety, doporučujeme provést reklamaci v obchodě, kde jste elektronickou cigaretu zakoupili.

kvalitni-elektronicke-cigarety-all-in-one

Problém č.2 - Z e-cigarety vytéká náplň

S tímto, že z e-cigarety teče náplň se setkal snad každý začínající ekuřák. Není nic příjemného, když jste od e-liquidu "zamaštěni", nebo se vám dostane do úst. Stejně jako u předchozího problému, i zde může být příčin hned několik.

Doplňujete správně náplň?

Častou příčinou může být asbolutní banalita, kterou je špatné plnění elektronické cigarety. Mnohdy i pár kapek může způsobit nepřijmený hořký pocit v ústech.

Řešením je e-cigaretu správně plnit, a to tak, aby se e-liquid nedostal do středové trubičky cleromizeru, nebo do náústku. E-cigaretu plňte vždy lehce pod vyznačenou rysku hladiny max. Pečlivě čtěte manuál, ve kterém by mělo být správné plnění popsáno.

UMÍTE Z E-CIGARETY SPRÁVNĚ POTAHOVAT?

Špatné potahování začínajících ekuřáků je již mnohokrát omílanáé téma. Při nesprávném potahování se může náplň v e-cigaretě srážet. E-liquidu se sráží jen nepatrné množství, takže to zpočátku není téměř poznat, avšak časem, když potáhnete například 50 krát, sejde se kapka s kapkou a dvě takové kapky sražené páry už dokáží pořádně otrávit život.

Řěšením je z e-cigarety správně potahovat. U konce každého potáhnutí uvolnit žhavící tlačítko (přerušit žhavení) a poté ještě malou chvíli potahovat. Čímž do sebe vdechnete i zbytek páry, kterýá by se mohla v elektronické cigaretě srazit zpět do formy kapaliny (e-liquidu). Nemusíte se obávat. Je to jen o cvyku.

Dnešní e-cigarety se dělí dle typu potahování na typ MTL (potahování do úst a až poté do plic - přirovnávané ke kouření klasických cigaret) a typ DL (potahování přímo do plic - přirovnávané ke kouření vodní dýmky). Vaperům využivající e-cigarety typu MTL může pomoci zhlédnutí video návodu.

Důležité je si uvědomit, že elektronická cigareta není a nikdy nebude stejná jako klasická cigareta. Nejenže sebou nese spoustu mnohokrát vyřknutých výhod, ale je potřeba ji používat trochu odlišněji. Z elektronické cigarety je potřeba potahovat pozvolna a plynule. Rozhodně nepřipadá v úvahu z e-cigarety vyloženě silou "nasávat"

Jestliže se vám stane, že do úst vtáhnete značné množství náplně, jedná se s největší pravděpodobností o špatné potahování, nebo o potahování aniž by e-cigareta žhavila. Neptarné množství e-liquidu se vám může dostat do úst také v případě, že máte vybitou baterii, která nezvládá produkovat dostatečné napětí, aby se náplň odpařovala.

Vytékání náplně do úst není určitě standardní a není v pořádku. 

kvalitni-e-liquidy

VadnÁ E-CIGARETA, NEBO JEJÍ ČÁST

V případě, že ani jedna z předchozích rad nepovede k zastavení vytékání e-liquidu z e-cigarety, doporučujeme provést reklamaci v obchodě, kde jste elektronickou cigaretu zakoupili.

Problém č.3 - Pára z ecigarety je hořká

Hořkou chuť náplně zažil snad každý vaper, a proto se v níže popsaných vysvěltních najde mnoho z vás.

První příčinou může být případ, že vám došla téměř všechna náplň v e-cigaretě a vyzkoušeli jste si takzvaný dry hit (potáhnutí z jen lehce navlhčené spirálky). V tomto případě dolijte e-liquid a modlete se, že jste spirálku nadobro nepřepálili.

Druhou příčinou může být, že žhavící hlava dosáhla své životnosti. Po určité době cca 14 dnech (někdy i dříve, v závislosti na intenzitě vapování) používání se žhavicí hlava zkrátka opotřebuje. Jedná se o naprosto běžný jev, který je u e-cigarety naprostonormální, žhavící hlavy jsou spotřební zboží. Určitě v tomto případě není na místě zboží reklamovat (pokud žhavící hlava neodloužila dříve než za týden). 

sirkovy-vyber-zhavicich-hlav

c) Na baterii/gripu/modu je nastaveno příliš vysoké napětí nebo výkon

Třetí nejčastější příčinou hořké/přepálení chuti eliquidu může být příliš vysoké napětí/výkon na VV (variabilní neboli nastavitelná voltáž) baterii, gripu nebo modu.

Řěšení:
Řešení je velice prosté. Je potřeba správně nastavit napětí respektive výkon na vašem zařízení. Pokud je chuť eliquidu přepálená pravděpodobně je potřeba hodnotu napětí (popř. pracovního výkonu) na baterii(gripu/modu) snižovat, dokud nebude chuť vyhovující. Na toto téma se více dočtete v těchto článcích:
NA NASTAVENÍ NAPĚTÍ ELEKTRONICKÉ CIGARETY
NASTAVENÍ NAPĚTÍ A VÝKONU U ECIGARETY

4) Tlačítko na baterii po stlačení jen zabliká, ale ecigareta nekouří

Zrovna ve chvíli, kdy si potřebujete nejvíce zakouřit vám tlačítko na baterii jen zabliká a vy máte po „srandě”. Vždy to přijde v nejméně vhodnou chvíli, to je zkrátka zákon schválnosti. Stejně tak jako u všech předchozích problémů i zde může být příčin několik.

a) Baterie je vybitá

Dá se říci, že tím nejméně nepříjemným problémem je vybitá baterie. I když nemá nejrychlejší řešení, je poměrně snadné ho vyřešit.

Řěšení:
Vybitou baterii dobijte a vše by mělo být v pořádku. Doporučovali bychom pro jistotu očistit respektive oškrábat kontakty (na baterii i na USB kabelu eGo) od zaschlého eliquidu („zelené hmoty”). Čištění je potřeba provést jak přímo na kontaktech, tak v jejich okolí. Velice dobře to jde např. pinzetou.
To, že je baterie dobitá poznáte tak, že ji našroubujete na USB kabel eGo (zapojený do síťového adaptéru, který je zapojený do sítě), na němž by při plném stavu baterie měla trvale svítit zelená indikační led dioda. V případě, že po chvíli, po našroubování baterie na zapojenou nabíječku, začne na USB kabelu eGo svítit dioda červená, (krátké problikávání se zelenou barvou), je potřeba baterii dobít..

b) V elektrickém obvodu nastal zkrat

Zkrat nastane v případě, že elektrickým obvodem tvořeným baterií a clearomizerem neprochází proud. Někteří z vás mohou tento jev znát např. pod pojmem spojení nakrátko. Zjednodušeně se to dá popsat tak, že někde po cestě elektrického vedení nastal problém. Nebo, že obvod není správně propojen. Je tedy potřeba zkontrolovat všechna místa, která mohou problém způsobovat.

Řěšení:
Provedeme kontrolu míst, kde mohl nastat problém.
1. Zkontrolujeme jestli je dostatečně utažena žhavící hlava clearomizeru (v případě clearomizeru s možností výměny žhavicí hlavy).
2. Očistěte respektive oškrábejte kontakt na baterii od zaschlého eliquidu („zelené hmoty”), nebo jiných nečistot jenž mohou zabraňovat správnému propojení elektrického obvodu.
3. Očistěte kontakt clearomizeru od eliquidu a jiných nečistot, jenž mohou zabraňovat správnému propojení elektrického obvodu.

4_konektor_baterie5_konektor_usb_kabel_ego

c) Vadná baterie, clearomizEr, nebo nabíječka

Jestliže jste vyzkoušeli předchozí dvě možnosti a ani jedna nevede ke zdárnému konci, je potřeba přesně identifikovat, ve které ze součástí ecigarety je problém. Problém totiž může být v baterii, clearomizeru, usb kabelu eGo nebo v síťovém adaptéru.

Řěšení:
V první fázi doporučujeme obě hlavní součásti ecigarety (baterii a clearomizer) otestovat nezávisle na sobě. Baterii našroubovat na jiný clearomizer, respektive clearomizer našroubovat na jinou baterii.
Pokud vám toto testování stále nepřineslo „ovoce”, může být problém ještě v nabíječce. Doporučujeme tedy zkusit nabít baterii na jiné nabíječce než jste nabíjeli doposud.
V případě, že již máte vyzkoušeno, že vám nabíječka bez problémů nabíjí jinou baterii, jsou dvě předchozí věty bezpředmětné. Z našich zkušenostní však plyne, že častým problémem je USB kabel eGo. U toho produktu vychází počet reklamací cca na 10% z celkového, prodaného množství.
V případě, že testování nevedlo ke zdárnému konci, nebo pokud nemáte možnost nezávislé otestování všech součástí provést, zboží zvraťte nazpět do obchodu, kde jste jej zakoupili, a to ve formě reklamace.

5) Baterie není nabitá, a to i přesto, že se nabíjela celou noc

Po celonočním nabíjení baterie stále není dobitá. Věc, která dokáže pořádně naštvat hned po ránu. Tato komplikace je velice specifická. Je totiž potřeba stejně jako v předchozím bodě nejprve přesně identifikovat, proč tomu tak je. Baterie se totiž nemusí dobíjet kvůli některé ze součástí nabíječky a nebo, a to je druhá možnost, kvůli baterii samotné. Tento problém je potřeba nezaměňovat se zkratem. Většinou poznáte, že se baterie nenabila tak, že z ecigarety lze párkrát potáhnout (než se rozbliká spínací tlačítko), ale není to žádná sláva. Zkrátka a jednoduše, baterie si přes noc stihla trochu odpočinout. To však není pravidlem. Je to jen taková jednoduchá pomůcka. Tlačítko se může u vybité baterii rozblikat hned při prvním potažení.

a) Zanesený kontakt baterie nebo USB kabelu eGo

Po určité době používání, jak baterie, tak nabíječky se kontakty obou těchto součástí zanášejí. Jak již bylo zmiňováno výše, na kontaktech se naakumulují zbytky eliquidu, které časem zaschnou, ztvrdnou a zpravidla zezelenají.

Řěšení:
Doporučujeme kontakty očistit, respektive oškrábat zaschlý eliquid („zelenou hmotu”).Čištění je potřeba provést jak přímo na kontaktech, tak i v jejich okolí. Velice dobře to jde např.pinzetou. Po očištění kontaktů by mělo být vše v pořádku. V opačném případě čtěte dále.

4_konektor_baterie5_konektor_usb_kabel_ego

b) Jedna ze součástí nabíječky je vadná

A jsme zpět u hledání problému. Která součást nabíječky to jen může být?

Řěšení:
Pakliže je vadná jedna část nabíječky, nejlépe to otestujete tak, že USB kabel eGo zapojíte do jiného síťového adaptéru. Toto by v dnešní době smartphonů a podobných zařízení neměl být až tak zásadní problém. Usb kabel eGo totiž pasuje na většinu podobných síťových adaptérů. Pokud se baterie stále nenabije, je v případě možnosti ještě potřeba vyměnit USB kabel eGo za jiný a zkusit to ještě jednou. Jestliže se baterie již dobije, vadnou, vámi identifikovanou část nabíječky zvraťte nazpět do obchodu, kde jste ji zakoupili, a to ve formě reklamace.

c) Vadná baterie

Pokud vám v řešení problému nepomohla ani jedna z předchozích rad, pravděpodobně se jedná o vadný kus zboží.

Řěšení:
Zboží zvraťte nazpět do obchodu, kde jste jej zakoupili, a to ve formě reklamace.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.