ÚVOD   |  Věrnostní program   |  Kamenná prodejna   |  Reklamace   |  Kontakty   |  Průvodce k e-cigaretám   |  Vaping Blog

Jak snadno vybrat baterii do elektronické cigarety?

1. Díl seriálu: Jak postupovat při výběru elektronické cigarety
2. Díl seriálu: Jak vybrat clearomizer
4. Díl seriálu: Jak vybrat náplň do elektronické cigarety

2-baterie-do-elektronicke-cigaretyV 1. dílu seriálu Jak vybrat elektronickou cigaretu jsme si velmi krátce přiblížili pojmy jako clearomizer, baterie do elektronické cigarety. Ve 2. dílu jsme si vysvětlili, jak vybrat clearomizer. Dnes si podrobněji popíšeme, jak vybrat baterii do elektronické cigarety.

Výběr baterie do elektronické cigarety

Když už jsme si vybrali vhodný clearomizer, můžeme se posunout k výběru vhodné baterie. Ještě před samotným výběrem si řekneme, proč začátečníkům doporučujeme zakupovat dvě baterie, což se dočtete v následujícím odstavci. Nyní si řekneme, jak se baterie rozlišují. Baterie se rozlišují podle několika hlavních parametrů, kterými jsou typ závitu (nejčastěji eGo a 510), kapacita neboli výdrž (úvádí se v mAh-mili ampér hodiny, čím větší hodnota tím větší kapacita -> výdrž) a možnost nastavitelného pracovního napětí. Parametrů je samozřejmě ještě více (nastavitelný výkon). Tím vám ale na začatku nebudeme zbytečně motat hlavu.

Jaký má pro začátečníka smysl zakoupení dvou kusů baterií

Je to velice prosté. Dvě baterie jsou zárukou toho, nebo by alespoň měly být, že se nevrátíte ke klasickým cigaretám. Dobíjení standardní baterie totiž trvá 3-4 hodiny, jenomže co budete kouřit, v době, kdy se bude baterie nabíjet? Jsou dvě možnosti. Buďto prostě nebude v době nabíjení baterie kouřit vůbec (to u silného kuřáka nepřipadá v úvahu). Nebo si mezi tím dáte pár klasických cigaret. Ani jedna ze dvou předchozích možností není samozřejmě správná. Správná možnost je ta, že mezi tím, co budete vybitou baterii nabíjet, našroubujete na clearomizer náhradní baterii (která je nabitá) a můžete v ekouření pokračovat. Toto je hlavní důvod, proč je vhodné, zakoupit 2 kusy baterií, alespoň pro začátek. Další důvodem je pochopitlně případná porucha baterie, při které můžete dočasně kouřit, alespoň s té správně fungující baterie.

eGo závit je na začátek určitě nejvhodnější

Začátečníkům doporučujeme jednoznačně zvolit baterie se závitem eGo, a to hlavně z toho důvodu, že jsou kompatibilní téměř se všemi clearomizery. Některé clearomizery sice mají závit 510, ale baterie disponující závite eGo (vnější závit baterie), má většinou i závit 510 (vnitřní závit baterie). A tudíž není co řešit. Vyberete si, alespoň pro začátek, baterii se závitem eGo.

Pokud vám situace neumožňuje zakoupit 2 kusy baterie, zvolte kapacitu minimálně 1100 mAh

Výběr kapacity baterie není až tak jednoduchý. Neumožňuje-li vám situace zakoupit dva kusy baterie, doporučujeme vybírat mezi bateriemi s kapacitou minimálně 1 100 mAh a více. Pokud pro vás není problém zakoupit 2 baterie, můžete sáhnout po bateriích s kapacitou 900 mAh, v krajní případě jsou přípustné i baterie s kapacita 650 mAh.

Pakliže si nejste jisti, jak silnou baterii vybrat vždy zvolte baterii s kapacitou o stupeň vyšší. Jinými slovy, pokud přemýšlíte, jestli vám vystačí baterie s kapacitou 650 mAh zvolte pro jistotu baterii s kapacitou 900 mAh. V nejhorším případě budete častěji dobíjet.

Kapacita vhodné baterie se velmi těžko odhaduje. Pokud vám některý prodejce tvrdí, že je to velmi jednoduché, s největší pravděpodobností se nejdná o profesionála. Mnoho ekuřáků začíná s jednou baterí a ještě k tomu s kapacitou 650 mAh. Časem zjistí, že jedna baterie je málo a následně si uvědomí, že i kapacita 650 mAh je málo. Toto nezjistíte jinak než tím, že si to vyzkoušíte. Na závěr bychom rádi zmínili, že vyšší kapacita baterie zpravidla znamená větší rozměr.

Variabilní voltáž je „něco navíc”, pokročilému ekuřákovi však udělá radost

Variabilní voltáž (označení VV nebo Spinner v názvu produktu) je pro začátečníka něco „navíc”. Ano je pravda, že clearomizer lépe kouří, když mu můžete naštelovat spracovní napětí na míru. Ano je pravda, že i eliquid lépe chutná, když se clearomizer nepřepaluje. Nicméně pokud nejste alespoň trochu technický typ, vystačíte si s baterií bez možnosti variabilně nastavitelného pracovního napětí. Zpočátku je lepší „osahat si” obyčejnou cigaretu a až poté, když zjistíte, že vám ekouření vyhovuje, postoupit „o úroveň výše”. Výjimkou jsou samozřejmě technicky zdatní lidé a lidé, v jejichž okolí se vyskytuje někdo, kdo má z ecigaretou zkušenosti. Aby to někteří z vás nepochopili špatně, je potřeba zmínit, že pokud si zakoupíte baterii s variabilní voltáží, nic se neděje. Každý prodejce by vám měl být schopen poradit v jakém rozsahu voltů by měla být cca příslušná baterie nastavena, pokud mu sdělíte jaký používáte clearomizer. Ve finále to není nic složitého.

Cena baterie do elektronocké cigarety

Stejně tak, jako u clearomizeru, i u baterie kterou je potřeba brát ohled na cenu. Slušné eGo baterie bez možnosti variabilního nastevní napětí a s kapacitou 650 mAh se dají zakoupit, za částku, lehce překračující hranici dvouset korun. V bodobné cenové hladině se pohybují i eGo popř. EVOD (taktéž disponuje závitem eGo) baterie s kapacitou 900, 1 100 a 1 300 mAh (cenová rozdíl 20-60 Kč). Baterie s variabilní voltáží začínají na ceně cca 340-350 Kč. Do šestiset korun se pak dá bezproblémů zakoupit baterie s kapacitou přesahující 1 300 mAh a disponující variabilní voltáží a ještě k tomu od renomovaného výrobce Vision.

Výběr nabíječky pro elektronickou cigaretu je hračka

Nabíječku nemusíte nijak zdlouhavě vybírat. Prodejci jen stačí sdělit s jakou baterií má být kompatibilní. Ve většině případů se jedná o klasickou eGo nabíječku (kompletní), která je složena ze síťového adaptéru a USB nabíječky. Nabíječku lze koupit jen ve formě USB kabelu s eGo konektorem nicméně nabíjení z počítače trvá daleko déle, než z klasického adaptéru. Což jistě v dnešní době chytrých telefonů většina z vás dobře ví.

Kompletní nabíječku lze zakoupit do 100 Kč, což je výhodnější, než kdybyste obě části zakupovali zvlášť. Cena síťového adaptéru se totiž pohybuje okolo 60 Kč a stejně tak je tomu i u USB nabíječky eGo.

Kam dál?

V poslední a 4. dílu toho seriálu si vysvětlíme jak vybrat správnou náplň do elektronické cigarety.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.