ÚVOD   |  Věrnostní program   |  Kamenná prodejna   |  Reklamace   |  Kontakty   |  Průvodce k e-cigaretám   |  Vaping Blog

Víte jak na nastavení napětí a výkonu u ecigarety?

Mnoho lidí si plete nastavitelné napětí a nastavitelný výkon u e-cigaret. Nastavitelné napětí i výkon jsou technologie, které umožňují kontrolu výkonu zařízení, které pracuje s e-liquidem, tedy atomizéru, cartomizéru nebo clearomizeru. Pokud s těmito třemi druhy zařízení e-cigaret nejste obeznámeni, můžete si přečíst našeho průvodce, který se touto problematikou zabývá.

Jaký je rozdíl mezi nastavitelnym napětím a nastavitelným výkonem?

Někteří e-kuřáci dávají přednost nastavitelnému napětí před nastavitelným výkonem, přičemž obvykle záleží na jejich zkušenostech a preferencích. Nastavením napětí i výkonu dosáhnete podobných výsledků, i když poněkud odlišným způsobem.

Před volbou nastavitelného napětí a výkonu se ocitnete, pokud začnete zkoušet různé modely, značky a druhy atomizérů, cartomizérů a clearomizerů. Jak už víte z našich předchozích informativních článků, různé druhy, značky a modely e-cigaret bývají osazovány cívkami s různými odpory. Pro dosažení určitého výkonu budete za použití baterie s nastavitelným napětím potřebovat znát odpor cívky. Za pomoci tabulky výkonu e-cigaret a úrovně odporu (vyjádřeného v Ohmech) si dohledáte nebo vypočítáte vhodné napětí, díky kterému bude mít e-cigareta výkon, jaký požadujete.

Pokud budete používat e-cigaretu s nastavitelným výkonem, nebudete muset nic ručně počítat, protože odpor cívky bude automaticky vypočítán pomocí nainstalovaného mikroprocesoru. Není tedy třeba pracovat s tabulkou výkonů e-cigaret. Časem ale případná nastavení sami hravě zvládnete, protože již budete intuitivně znát potřebná optimální nastavení pro dosažení vámi požadovaného výkonu e-cigarety.

Příklad nastavení napětí a výkonu e-cigaret

Pro lepší pochopení rozdílu těchto dvou nastavení je možné použít příklad s automobily. Některé nové vozy mají systém ATR – automatickou odezvu na terén. Díky tomu se vůz automaticky přizpůsobí podmínkám, v nichž se momentálně pohybuje. Pokud pojedete po dálnici, sníží se úroveň odpružení a před točivým momentem budou mít větší prioritu otáčky. V terénu ale bude odpružení posíleno a točivý moment teď bude důležitější. V tomto příkladu podmínky (dálnice nebo terén) odpovídají odporu atomizéru, cartomizéru nebo clearomizeru. Podobně jako u aut s ATR dochází u elektronických cigaret s nastavitelným výkonem k automatickému měření odporu zařízení, aby byla produkce kouře na konstantní úrovni. Není třeba nad ničím dlouze přemýšlet, abyste dosáhli požadovaného efektu. Pokud byste ale měli vůz bez ATR, museli byste si všechna nastavení provést sami, v závislosti na podmínkách, v jakých by se automobil pohyboval. U e-cigaret s nastavitelným napětím musíte znát odpor zařízení pracujícího s e-liquidem, aby byla produkce dýmu přesně podle vašich představ. E-cigarety s nastavitelným napětím si tedy můžete představit jako vozy bez ATR, e-cigarety s nastavitelným výkonem pak zase jako automobily, které jsou systémem ATR vybaveny.

Postup nastavení napětí:

1. Nainstalujte atomizér, cartomizér nebo clearomizer na baterii
2. Zvolte možnost nastavení napětí na vaší elektronické cigaretě
3. Zjistěte si odpor cívky v zařízení, které ohřívá e-liquid
4. Použijte tabulky výkonu e-cigaret pro dohledání patřičného napětí, které je při daném odporu nezbytné pro dosažení cílového výkonu ve Wattech
5. Nastavte voltáž na elektronické cigaretě
6. Dolaďte nastavení podle individuálních potřeb pro co nejlepší chuť

Postup nastavení výkonu:

1. Nainstalujte atomizér, cartomizér nebo clearomizer na vaši baterii
2. Zvolte možnost nastavení výkonu na vaší elektronické cigaretě
3. Nastavte požadovaný výkon
4. Elektronická cigareta otestuje odpor nainstalovaného zařízení pro zpracování e-liquidu a automaticky vybere vhodné napětí
5. Dolaďte výkon pro dosažení optimální chuti

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.