Jak vybrat náplň do elektronické cigarety?

1. Díl seriálu: Jak postupovat při výběru elektronické cigarety
2. Díl seriálu: Jak vybrat clearomizer
3. Díl seriálu: Jak vybrat baterii do elektronické cigarety

4_jak_vabrat_napln_do_elektronicke_cigaretyV 1. dílu seriálu Jak vybrat elektronickou cigaretu jsme si velmi krátce přiblížili pojmy jako clearomizer, baterie do elektronické cigarety. Ve 2. dílu jsme si vysvětlili, jak vybrat clearomizer. Ve 3. dílu jsme si vysvětlili, jak vybrat baterii do elektronické cigarety. Dnes si podrobněji popíšeme, jak vybrat náplň do elektronické cigarety.

 

 

Výběr náplně do elektronické cigarety

Náplňě do elektronické cigarety se ve světe ekouření nejčastěji označují jako e liquidy, nebo jen zkráceně liquidy (tento termín lze volně přeložt jako „tekutina”). Vzhledem k tomu, že elektronické cigarety jsou velkým byznysem, odpovídá tomu i nabídka zboží. Na našem trhu lze vybírat z velmi široké nabídky e liquidů. K dostání jsou náplně mnoha značek, příchutí, obsahů nikotinu a velikostí balení.

Jakou značku e liquidu koupit? Vsadit na osvědčené značky se vyplatí!

Před tím, než si náplň zakoupíte doporučuje vybírat z osvědčených - nejprodávanějších značek. Na českém trhu jsou jednoznačně nejprodávanější e liquidy Dekang. Velmi rozšířené jsou také náplně značek Liqua Q, Liqua HP, Joyetech, Hangsen a dalších. Novinkou na trhu jsou e liquidy OPLUS, které se snaží cílit na náročnější zákazníky (lepší chuť).

Co znamenají čísla 6 mg, 8 mg, 12 mg, 24 mg aj. na obalu e liquidu?

Když už máme vybranou značku, je potřeba zvolit vhodnou sílu e liquidu. Sílou se rozumí obsah nikotinu (miligramy) v jednom mililitru e liquidu. Běžně jsou k dostání náplně s obsahem nikotinu 8, 12, 18, 24 mg nikotinu (na 1 ml liquidu). Množství nikotinu v 1 mililitru náplně se u každého výrobce může mírně lišit. Někteří výrobci nabízejí místo klasických 8 mg „pouze” 6 mg. Někteří zase nabízejí místo 12 mg „pouze” 11 mg atd. Rozdíl není nijak diametrální. Takže jestli přemýšlíte, že 8 mg nikotinu je na Vás moc a místo toho chcete zvolít 6 mg nikotinu, neřešte to tolik. Rozdíl 1-2 mg nikotinu je „téměř” neznatelný.

Jak silný e liquid koupit?

Když už jsme si vyjasnili co je to síla náplně, můžeme se pustit do výběru té správné síly. Pro výběr prvního e liquidu Vám postačí vědět, jak silné cigarety kouříte. Pokud kouříte extra lehké cigarety, postačí Vám e liquid s obsahem nikotinu 6-8 mg nikotinu. Pokud kouřítelehké cigarety je vhodné zvolit obsah nikotinu v rozmezí 8-12 mg nikotinu. V případě, že jstekuřákem silných cigaret je pro Vás vhodný obsah nikotinu v rozmezí 16-24 mg nikotinu. Každý kdo přechází na elektronickou cigaretu by si měl uvědomit, že se jedná o hrubý odhad. Jinak to ani na začátku nejde. Pokud se rozhodujete např mezi obsahem nikotinu 8-12 mg, nebo 16-24 mg pro začátek doporučujeme zvolit vždy variantu s nižším obsahem nikotinu. Lepe si na elektronickou cigaretu zvyknete a přinejhorším budete častěji potahovat. V opačném případě, se může stát, že Vás náplň může „pálit” v krku, nebo Vás může nutit kašlat. Pokud Vás zajímá, jak se přepočítává e liquid na klasické cigarety, doporučujeme přečíst článek Jak přepočítat klasické cigarety na elektronickou.

Jak velké balení liquidu se hodí pro začátek? To nejmenší je pro začátek nejlepší!

Nejčastěji můžete vybírat mezi baleními o objemech 10, 20, 30 a 50 mililitrů. Nejčastějšími baleními jsou 10 ml a 30 ml. Pro začátek je nejvhodnější vybrat si co nejmenší balení. Vyzkoušíte si tak jestli Vám vyhovuje obsah nikotinu, ale i jestli Vám vyhovuje příchuť.

Jak vybrat vhodnou příchuť e liquidu? Univerzální návod neexistuje, každý má jinou chuť!

Můžete zakoupit tabákové, ovocné, nápojové a jiné náplně. Dokonce jsme se již setkali s e liquidem s příchutí grilovaného kuřete. Nicméně mezi nejprodávanější liquidy patří určitě tabákové. Ať se Vám to líbí, nebo ne dobrou příchuť Vám nikdo spolehlivě neporadí. Chce to zkouše, zkoušet a zkoušet. Každý z nás má jiné chuťové buňky. Určitě nepolatí pravidlo, že silný kuřák si automaticky vybere tabákovou příchuť. Zažili jsme nemálo případů, kdy přišel skálopevně přesvědčený zákazník, který chtěl na 100 % tabákovou příchuť a odešel s ovocnou. Pro výběr první náplně opět platí stejné pravidlo. Kupte si co nejmenší balení a až když zjistíte, že Vám daný liquid chutná, tak si teprve pořiďte velké a finančně výhodnější balení.

Pár slov o dvou základních složkách e liquidu PG a VG

Základními složkami e liquidů jsou PG - propylen glykol a VG - vegetable glycerin (rostlinný glicerin). Každou z těchto složek může každý z ekuřáků vnímat jinak. Důležité je vědět fakt, že malé procento populace může být mírně alergické na složku PG (propylenglikol). Tato alergie se projevuje tak, že při potažení z elektronické cigarety začnete kašlat, někdy se může začít až „dusit”. Nemusíte se bát, není to určitě životu nebezpečné. Nimcéně pokud se Vám toto stane, je tu alternativní řešení. Složení každé značky e liquidu se liší. Liší se zejména procentuální poměr složek PG a VG. V případě, že vám PG způsobuje problémy, je potřeba vybrat e liquid s menším obsahem PG a větším obsahem VG. Na toto téme jsme napsali článek Porovnání složek e liquidu PG a VG - jaký je rozdíl?.

Pár slov na závěr

Po kompletním prostudování seriálu Jak vybrat elektronickou cigaretu by měl být schopný každý spolehlivě vybrat elektronickou cigaretu. Začátečníkům může tento seriál připadat zbytečně rozsáhlý, nicméně mějte napaměti, že důkladným výběrem elektronické cigarety si můžete ušetřit spoustu problémů, peněz a nervů.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.