ÚVOD   |  Věrnostní program   |  Kamenná prodejna   |  Reklamace   |  Kontakty   |  Průvodce k e-cigaretám   |  Vaping Blog

Jak snadno vybrat e-liquid - náplň do elektronické cigarety?

jak-vybrat-e-liquid-1

Náplňě do elektronické cigarety se ve světe ekouření nejčastěji označují jako e-liquidy, nebo jen zkráceně liquidy (tento termín lze volně přeložt jako „tekutina”). Vzhledem k tomu, že elektronické cigarety jsou velkým byznysem, odpovídá tomu i nabídka zboží. Na našem trhu lze vybírat z velmi široké nabídky eiquidů. K dostání jsou náplně mnoha značek, příchutí, obsahů nikotinu (sil).

1-e-liquid-dekang-classic-new

Můžete vybírat z více než 10-ti značek e-liquidů

Před tím, než si zakoupíte svůj první e-liquid doporučuje vybírat z nejznámějších a osvědčených značek. Na českém trhu je více než 10 kvalitních značek liquidů a stále přibývají. Jejich kvalita je naprosto srovnatelná a neustále se zvyšuje. Na internetu naleznete e-liquid (náplně do elektronické cigarety) na které si jen vzpomenete.

-2e-liquid-dekang-high-vg-new

Co znamenají ta různá čísla na obalech e liquidů?

Když už máme vybranou značku, je potřeba zvolit vhodnou sílu e-liquidu. Silou se rozumí obsah nikotinu (miligramy) v jednom mililitru e-liquidu. Běžně jsou k dostání náplně s obsahem nikotinu 1,5; 3; 6; 8; 9; 12; 15; 18; 20 mg nikotinu (na 1 ml liquidu) a další. Množství nikotinu v 1 mililitru náplně se u každého výrobce může mírně lišit. Někteří výrobci vyrábějí e-liquidy v síle 8 mg, jiný zase 9 mg. Obsah nikotinu je uveden na každé lahvičce (popř. krabičce) s e-liquidem.

3-cesky-e-liquid-emporio-imperia-new

Jak silný e liquid koupit?

Pro výběr prvního e-liquidu vám postačí vědět, jak silné cigarety kouříte. Pokud kouříte:
- extra lehké cigarety, je vhodné zvolit obsah nikotinu 1,5-3 mg nikotinu
- lehké cigarety, je vhodné zvolit obsah nikotinu 3-6 mg nikotinu
- silné cigarety, je pro vás vhodný obsah nikotinu 9-12 mg nikotinu

E-liquidy s větším obsahem nikotinu si nechte na později, až si na e-cigaretu pořádně zvyknete.

Každý kdo přechází na elektronickou cigaretu by si měl uvědomit, že se jedná o hrubý odhad. Jinak to ani na začátku nejde. Pokud se rozhodujete např. mezi obsahem nikotinu 3, nebo 6 mg pro začátek doporučujeme zvolit vždy variantu s nižším obsahem nikotinu. Lépe a rychleji si na e-cigareti zvyknete a přinejhorším budete častěji potahovat. V opačném případě, se může stát, že vás náplň může „pálit” v krku, nebo vás může nutit kašlat.

4-e-liquid-aramax-new

Jak vybrat vhodnou příchuť e-liquidu? 

Můžete zakoupit náplně s tabákovéou, ovocnou, nápojovou a další příchutí. Neméně populární jsou kombinace zajímavých chutí. Například tabák s medem, kombinace různých druhů ovoce a mnoho dalších příchutí. Dokonce jsme se již setkali s e-liquidem s příchutí grilovaného kuřete, nebo hovězího na žampionech. Nicméně mezi nejprodávanější e-liquidy patří klasické tabákové a ovocné příchutě.

Většina začínajících ekuřáku nechce o ovocných příchutích ani slyšet, ale věřte tomu, nebo ne, velké procento lidí, kteří začínají s tabákovou příchutí, přejde časem na ovocnou. Dalšé velice důležitá a neméně pravdivá informace také je, že dobrou příchuť vám nikdo spolehlivě neporadí. Chce to zkouše, zkoušet a zase zkoušet. Každý z nás má jiné chuťové buňky.

Pro výběr první náplně platí jedno základní pravidlo. Kupte si co nejmenší balení a až když zjistíte, že vám daný eliquid chutná, tak si teprve pořiďte velké a finančně výhodnější balení.

5-e-liquid-liqa-new-elements-new

Jaké je složení e-liquidů

Základními složkami e liquidů jsou PG - propylen glykol a VG - vegetable glycerin (rostlinný glicerin). Každou z těchto složek může každý z ekuřáků vnímat jinak. Důležité je vědět fakt, že malé procento populace může být mírně alergické na složku PG (propylenglikol). Tato alergie se projevuje tak, že při potažení z elektronické cigarety začnete kašlat, někdy se může začít až „dusit”. Nemusíte se bát, není to určitě životu nebezpečné. Nimcéně pokud se vám toto stane, je tu alternativní řešení i pro vás. Složení každé značky e-liquidu se liší. Liší procentuální poměr složek PG a VG. V případě, že vám PG způsobuje problémy, je potřeba vybrat e liquid s menším obsahem PG a větším obsahem VG. Popřípadě s nižším obsahem nikotinu.

Široký výběr kvalitních náplní do e-cigaret za rozumné ceny.

6-e-liquid-liqa-new-mix-new

Pár slov na závěr

Po kompletním prostudování seriálu Jak vybrat elektronickou cigaretu by měl být schopný každý spolehlivě vybrat elektronickou cigaretu. Začátečníkům může tento seriál připadat zbytečně rozsáhlý, nicméně mějte napaměti, že důkladným výběrem elektronické cigarety si můžete ušetřit spoustu problémů, peněz a nervů.

1. Díl seriálu: Jak postupovat při výběru elektronické cigarety
2. Díl seriálu: Jak vybrat clearomizer
3. Díl seriálu: Jak vybrat baterii do elektronické cigarety

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.