Jak vybrat elektronickou cigaretu?

2. Díl seriálu: Jak vybrat clearomizer
3. Díl seriálu: Jak vybrat baterii do elektronické cigarety
4. Díl seriálu: Jak vybrat náplň do elektronické cigarety

V tomto čtyřdílném seriálu se pokusíme shrnout to nejdůležitější,na co je potřeba myslet, při výběru elektronické cigarety. Zároveň bychom chtěli dosáhnout, co nejmenší „zaujatosti”, která by měla jít stranou.

Trocha teorie aneb nejdříve je dobré ujasnit si z čeho se elektronická cigareta skládá

Klasickou situací je, když do kamenné prodejny nový zákazník. Člověk, který o elektronické cigaretě nic neví. Jeho požadavek zní:„Já bych chtěl nějakou elektronickou cigaretu, vůbec tomu ale nerozumím.”. V tomto případě je na místě nejdříve vysvětli, že elektronická cigareta není, zpravidla, jen jedna věc, kterou si zakoupíte a je vystaráno. Elektronická cigareta se skládá z několika základních částí, kterými jsou:

0_jak_si_vybrat_svoji_prvni_ecigaretu1) Clearomizer je ta část elektronické cigarety, která se stará o přeměnu náplně do elektronické cigarety na páru. Názvůclearomizérů je mnoho (např. atomizér, echomizér, glassomizér), a to z důvodu odlišení jednotlivých produktů. Někteří výrobci se snaží do názvu vecpat i zkratky, které mají popisovat, jakým systémem daný produkt funguje. Např. BDC (bottom dual coil, spodní dvojitá spirálka), DCT (dual coil tank - tankový systém s dvěma spirálkami) apod.Systémů clearomizérů je mnoho. Různé druhy mají různou životnost, objem (množství eliquidu, které do nich lze na jedno naplnění nalít), možnost regulace toku vzduchu a další užitečné vlastnosti. Všechny druhy budeme v tomto článku dále označovat jakoclearomizéry (čtěte „klíromizéry”). Tento termín se aktuálně používá, a to téměř výhradně.

 

2-baterie-do-elektronicke-cigarety2) Baterie se zjednodušeně řečeno stará o pohon clearomizéru. Baterie se rozlišují zejména podle typu závitu, kapacity baterie a toho, zdali umožňují měnit výstupní napětí, které ovlivňuje množstí páry. Nečastější a nejpopulárnější závitem je tzv. závit eGo.

Na trhu jsou samozřejmě i jiné baterie, které mají atypické závity nebo gripy a mody, které mají vyměnné „přerostlé” tužkové baterie, umožnují nastavení výstupního výkonu, propojení s mobilním telefonem (prostřednictvím aplikace pro android a iOS) další užitečné funkce a vlastnosti. Je jich zkrátka spousta a určitě nemá smysl, pro začátečníky, to dále rozepisovat.

 

3-nabijecka-pro-elektronickou-cigaretu3) Nabíječka, která slouží k dobíjení bateri. Nabíječka se zpravidla skládá ze dvou částí, jemiž jsou síťový adaptér (část, která se „strká” do zásuvky) a usb nabíječka (část na kterou se ecigareta šroubuje a jež se zapojí do síťového adaptéru). Takto to je u nejpopulárnějších baterií disponujících tzv. eGo závitem viz výše. Na trhu jsou i jiné nabíječky, které jsou určeny pro atypické baterie nebo nabíječky na „přerostlé” tužkové baterie do bateriových gripů a modů. Stejně jako bylo napsáno výše, pro začátečníky jsou tyto informace naprosto dostačující a nebudeme je tedy dále rozepisovat.

 

4_jak_vabrat_napln_do_elektronicke_cigarety4) Náplně do elektronické cigarety neboli e-liquidy je nedílnou součástí ekouření. Právě e-liquid bude kupovat nejčastěji. Poradíme Vám, jaké značky liquidů jsou kvalitní a prověřené, jak vybrat vhodný obsah nikotinu neboli sílu a jak velké balení koupit pro začátek.

 

 

 

Jak postupovat při výběru jednotlivých součástí?

Nejosvědčenější postup je začít s výběrem clearomizéru, poté vybrat baterii a nabíječku. E-liquid si necháme až na úplný nakonec. Ve 2. díle si řekneme jak vybrat clearomizer.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.