ÚVOD   |  Věrnostní program   |  Kamenná prodejna   |  Reklamace   |  Kontakty   |  Průvodce k e-cigaretám   |  Vaping Blog

Cigareta IQOS je méně škodlivá tvrdí Philip Morris

cigareta-iqos-zmeni-vsechno-nebo-nic

Nové zařízení složené z tzv. HeatSticku, který zahřívá listy tabáku místo jeho spalování, se nazývá IQOS. Společnost Philip Morris tvrdí: „Vytvořili jsme cigaretu, která je méně škodlivá. Jedná se o inovaci, která má zachraňovat životy a eliminovat kouření klasických cigaret. Použitím zahřívání místo spalování se povedlo snížili počet toxických a zdraví škodlivých látek, které se vyskytují v normálních cigaretách, až o 90-95 %.

O povolení prodeje IQOS v USA se rozhodne

Od úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) se očekává, že v příštích dvou měsících, rozhodne, zda povolí IQOS na americkém trhu. A to vyvolává vyostřené debaty a obavy mezi experty jestli IQOS pomůže společnosti prospět, nebo naopak jestli jí uškodí.

Na autory nezávislé studie poslali armádu právníků

Zatím vyšla jediná nezávislá studie, která zkoumala rizika IQOSu, a našla větší množství toxických látek, které produkuje toto zařízení, než které Philip Morris tvrdí. Odpověď společnosti byla bleskurychlá. Mobilizovala armádu právníků a ostře se opřela do autorů studie. Ti v současné době, ze strachu, o své prácí raději odmítají mluvit.

levnejsi-a-lepsi-koureni-nez-exceed

Lhali o svých výrobcích po desetiletí tvrdí prezident kampaně Tabacco-Free Kids

Jen neskutečně lžou,“ tvrdí o společnosti Philip Morris Matthew L. Myers, prezident kampaně Tobacco-Free Kids. „ Nepřeháním, jsou to fakta, vždyť o svých výrobcích lhali po desetiletí. Otázka tedy zní: Čeho chtějí tímto produktem dosáhnout? Jaký je jeho účel? “ ptá se Myers.

I kdyby se tvrzení společnosti Philip Morris o zdravotních rizicích ukázala jako pravdivá, zdravotnictví varuje, IQOS může být tzv. Trojský kůň. Kouření v USA se dostalo na nejnižší hodnotu. Většina expertů varuje před společností Philip Morris, která vynaložila 3 miliardy dolarů na vývoj IQOSu. Jestliže toto zařízení přitáhne nové kuřáky, bude to znamenat, že další generace bude závislá na nikotinu.

cigareta-iqos-muze-byt-trojsky-kun

IQOS se prodává ve 25 zemích světa vč. Japonska, kde jej kouří více než 72 % kuřáků

Momentálně se toto zařízení prodává ve 25 zemích na světě, jako jsou například Japonsko, Kanada, Dánsko nebo Rusko. V České republice se IQOS již začal prodávat v druhé polovině tohoto roku.

Philip Morris tvrdí, že v Japonsku přes 72 % kuřáků přestalo kouřit a přešli na IQOS. Kuřáků, kteří skončili s cigaretami díky e-cigaretám je o 7 procent méně a o 6 procent méně než, těch kteří skončili díky nikotinovým náplastem. V Japonsku je velmi vysoká poptávka po tomto zařízení. Díky vysoké poptávce musel Philip Morris přestavit dvě továrny na klasické cigarety na výrobnu HeatSticků.

iqos-se-nejvice-prodava-v-japonsku

Poptávka po IQOS stoupá, výroba také

Tento rok společnost plánuje ztrojnásobit svojí výrobu HeatSticků z 15 miliard na 50 miliard. Do konce roku 2018 jich má být údajně až 100 miliard.

zdravotne-nezavadne-ecigarety

V minulosti tvrdili, že přicházejí se zdravějšími cigaretami, vždy lhali

V 50. letech minulého století, poté co se na trhu objevili cigarety s filtrem, tvrdili, že jsou mnohem bezpečnější, což se ukázalo jako přehnané. V 70. letech zase přišly na trh tzv. „lehké cigarety“, to zabralo vědcům desetiletí, než dokázali, že nejsou o nic lepší než ty klasické. Žádný z těchto produktů nesnížil zdravotní rizika způsobené kouřením.

lhani-tabakovych-spolecnostilhani-tabakovych-spolecnosti-1

neprodavame-iqos

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.