Je nová cigareta IQOS od Philip Morris zdravější?

Co je to iQOS? Jedná se o méně škodlivou cigaretu, Nebo je v tom nějaký háček?

iqos-philip-morris-2Vzhledem k tomu, že cigareta IQOS stále není ve zcela běžném prodeji, je nutné se zaregistrovat skrze oficiální stránku cz.myiqos.com a vyplnit formulář ohledně schůzky. Pár dní poté vás kontaktuje IQOS partner, s kterým se dohodnete na termínu schůzky, kde bude představen tento produkt.

Na schůzce je odprezentováno jak IQOS funguje. Většinou je nabídnuto, IQOS vyzkoušet, a to všechny tři testovací modely, které zatím Philip Morris nabízí na trhu. Také většinou dostanete možnost zakoupit 5 krabiček za zvýhodněnou cenu dle výběru za 200 Kč a k tomu je možné týdenní zapůjčení testovacího zařízení.

Vaper se rozhodl otestovat IQOS cigaretu

Jeden náš „pokusný” zákazník (kuřák e-cigarety) se rozhodl podělit se o své zkušenosti a po skončení testovací doby se rozhodl si cigaretu IQOS zakoupit za nabízenou promo cenu 1 699 Kč (vč. kartonu). Na plnohodnotný zátěžový test je totiž potřeba mnohem více času, než pouhý testovací týden.

Jak vypadá rozebraná náplň cigarety IQOS

iqos-cartdridge-napln-rozebrana

IQOS cartridge

jak vypadá použitá náplň cigarety IQOS

IQOS cartridge použitá

IQOS cartridge použitá a rozebraná

Na těchto fotkách si můžete všimnout plastového filtru, který se spekl, a také zežloutnutí filtru.

názor vapera na cigaretu IQOS

Cigareta Philip Morris IQOS je vytvořena tak, aby zahříval tabákovou směs a ne tabák! Tabáková směs se vytvoří smícháním podrceného tabáku s glycerinem a vodou, tato směs se poté usuší, a vylisuje na tenké plátky. Největší problémem je teplota 350°C, při které se tabáková směs zahřívá přičemž je plastový filtr taven a pravděpodoně tímto následkem vzniká oxid uhelnatý.

Je tedy cigareta iqos škodlivá?

I přes výše uvedená tvrzení je IQOS  zvýhodňován povolován v restauracích a hospodách. Vše nasvědčuje tomu, že tato nová cigareta od společnosti Philip Morris je méně škodlivá než klasické cigarety, ale stále rozhodně neplatí, že dochází pouze k zahřívání tabákové směsi.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.