ÚVOD   |  Věrnostní program   |  Kamenná prodejna   |  Reklamace   |  Kontakty   |  Průvodce k e-cigaretám   |  Vaping Blog

Víte jak na čištění clearomizeru?

Možná je to náhoda, možná ne, nicméně nejčastěji se to stává při prvním ranním potažení z elektronické cigarety. Je možné, že už jste měli tento problém předchozí den, ale při permanentním potahování jste si toho ani nevšimli.Zpravidla to totiž není věc, která se stane z minuty na minutu (výjimkou je, když dojde v clearomizeru eliquid a vy „přepalujete” jen lehce navlhčené knoty).Eliquid z elektronické cigarety je zkrátka hořký, nechutný, přepálený. V tomto článku naleznete jedno z nejpoužívanějších řešení vč. video návodu v Českém jazyce.

Když tato situace nastane, máte několik možností řešení. Jednou z možností, která je popsána ve video návodu, o pár řádků níže, je typ čištění clearomizeru a atomizéru zvaný suché palení. Tzv. suchým pálení lze prodloužit životnost žhavící hlavy. Upozorňujeme, že suchým pálení lze žhavicí spirálku nenávratně zničit, nicméně byste ji stejně vyhodili a zakoupili novou. Suchým pálení se neničí jiné části clearomizeru ani baterie, takže se v podstatě není čeho obávat.

Upozornění k tomuto čištění clearomizEru a atomizéru

Tento video návod demonstuje možnost údržby clearomizerů, která je na vlastní nebezpečí. Při suchém pálení doporučujeme dodržovat přísné bezpečnostní zásady:

1. mít nasazené ochranné brýle proti vytrisknutí eliquidu do oblasti očí
2. mít nasazené ochranné rukavice proti popálení od zahřívajícího se závitu
3. mít oblečený pracovní oděv, kdyby došlo k potřísnění zbytkem eliquidu

Při nadměrnému zahřívání baterie, závitu nebo základny clearomizeru doporučujeme suché pálení přerušit. I při dodržování výše zmíněných zásad neručíme za všechny připadně vzniklé škody. Provádění suchého pálení je na vlastní nebezpečí.

S jakými clearomizEry a atomizéry lze toto čištění - suché pálení provádět?

V zásadě lze říci, že suché pálení lze provádě na většině standardních clearomizerů, které disponují výměnnou žhavicí hlavou se spodním žhavením a jednou žhavicí spirálkou. Drobnými vyjímkami jsou clearomizery eGo GT a CE5. Tyto clearomizery disponují sice horním žhavením, ale suché pálení na ně lze také použít. Na většinu clearomizérů, které disponují dvěma žhavicími spirálkami sice suché pálení lze taktéž použít nicméně vzhledem k tomu, že jsou obě spirálky umístěny horizontálně nad sebou a ještě je většinou mezi těmito spirálkami umístěn kus knotu, moc si tímto čištění nepomůžete. U clearomizerů Ismoka BBC je to trochu náročnější odejmout horní část (kovovou trubičku) žhavicí hlavy, pokud se vám to však podaří, lze taktéž provést suché pálení.

Video návod - jak na suché pálení clearomizEru

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.